העשייה שלנו

icon6

בית  > העשייה שלנו

העשיה שלנו בתקופת הקורונה

מערכת סולם נדרשה בתקופת הקורונה לאתגרים מיוחדים שדרשו משאבים מיוחדים.
עמדנו ועדיין עומדים למי שעדיין מרחוק, לימין הילדים והמשפחות ונותנים להם את הסיוע הרחב שנדרש בכל התחומים.

0
ערכות למידה והפעלה הועברו לבתי תלמידים במשך התקופה
0
אייפדים הועברו לבתי התלמידים אייפדים שהיוו עבורם לפה!
0
מחשבים ניידים הועברו לבתי תלמידים כדי לאפשר למידה מרחוק ושימור על הרצף הטיפולי

בסיעתא דשמיא, עם החזרה, פגשנו את רוב הילדים במצב מתוחזק, ללא נסיגות משמעותיות ואפילו התקדמות מסוימות.
הישגים שלימדו אותנו על הרווח העצום שנגרם בזכות מאות השעות והמשאבים שהושקעו לטובת הילדים.

הידרותרפיה לפעוטות אוטיסטים

לשחות את הדרך להצלחה

בריכת הידרותרפיה של סולם הנמצאת בסניף הירושלמי שלנו פועלת מאז חודש פברואר 2015. מאז הקמתה, הבריכה נמצאת בשימוש יומיומי, למשך יום שלם, הן עבור ילדי סולם הזקוקים להידרותרפיה והן עבור ילדים ומבוגרים הזקוקים להידרותרפיה , המתגוררים באזור.

 

זה בבריכה מיוחדת, שרבים מילדינו שוחים את דרכם להצלחה.

 

המים החמים מרגיעים את השרירים ומאפשרים לתלמידים עם מוגבלויות פיזיות ואחרות עצמאות רבה יותר של התנועה, סיבולת מוגברת, שיפור במיומנויות מוטוריות עדינות וגסות, כמו גם שיפור באמון וביכולות חברתיות טובות יותר. הבריכה מספקת תחושה של חופש ומטפלים מאומנים במיוחד לסייע לתלמידים להגיע אבני דרך בכל תחומי הפיתוח במהלך המפגשים האלו.

 

בעוד הבריכה נתרמה במלואה, עלויות התוכנית, במיוחד משכורות הידרו-תרפיה, הן משמעותיות. המועצות האזוריות מממנות חלק מהעלות, וכך גם תורמים פרטיים וחלק מההורים המשתתפים. ועל סולם לספק את המימון הנותר.

Untitled-1

כישורי חיים

הבסיס לחיי עצמאות

אחד המדדים הבסיסיים לחיי עצמאות, הוא יכולתו של אדם להשתתף באופן עצמאי במארג החיים שתואם את רצונותיו, ערכיו ותרבותו מחד ומאפשר לו אוטונומיה כלכלית בכבוד מאידך.

במקרים רבים נערות לקויות למידה הופכות לנשים חסרות השכלה ומקצוע שכל שנותר להן הוא להסתופף בחיק המשפחה ובמקרה הטוב לקוות לנישואין.

יציאת נערות אלו ממערכת החינוך ללא כל כלים יום יומיים והכשרה מתאימה הופכת לנטל על משפחותיהן ועל החברה בכלל.

בבית הספר עטרת ברכה לבנות בעלות לקות למידה מופעלת תכנית כישורי חיים לכיתות הבוגרות של בית הספר המציעה כלים לצמצום פערים

במהלך התכנית מכינות הבנות בכוחות עצמן מארזי שי עבור חולים ומטופלים המאושפזים בבתי החולים ברחבי ירושלים, מתרגלות יציאה לשטח, נסיעה בתחבורה ציבורית, תרגול וביצוע של צורת פניה ושיחה למאושפזים, הבנת מצבי שטח, פרידה ואיחולים.

תכנית ייחודית זו זכתה לגיבוי מדהים של כלל אנשי המקצוע שרואים בה הכנה בסיסית קריטית עבור נערות אלו לקראת שילובן בקהילה הנורמטבית

3

אייפדים לילדים עם אוטיזם

תקשורת חלופית תומכת

ילדים עם אוטיזם או בעלי עיכוב התפתחותי סובלים מקשיי דיבור ושפה או לא מדברים כלל, על מנת להביע את עצמם ולתפקד כראוי למרות מוגבלותם, הם נעזרים רבות במחשבי תקשורת, אייפדים מכשירי פלט קוליים או לוחות תקשורת, עזרים אלו נקראים תקשורת תומכת חלופית ומהווים כלי להעצמת בטחונם העצמי, לקידום תקשורת ושפה וגורמים להגברת מוטיבציה, שיפור מיומנויות פיתוח יכולת עיסוק ומשחק עצמי, כהכנה מיטבית לשילובם בקהילה.

במרכז תת”ח (לתקשורת חלופית תומכת) של סולם בירושלים, נהנים עשרות ילדים, הורים וצוות מקצועי מספריית השאלה, הדרכה ומוקד הכשרה לשhמוש בכלים טכנולוגיים אלו תוך התאמה מקסימלית לצרכיהם.

עד עתה נרכשו 43 אייפדים לילדי סולם אך הביקוש גדל ויש צורך בעוד 40 אייפדים נוספים.

2

רכישת מיומנות כהכנה לחיי התעסוקה

אמץ ילד!

בסולם, לכל ילד תכניות טיפוליות יחודיות הנותנות מענה למכלול בעיות בכמה תחומים: הקוגנטיביות, המוטוריות, הרגשיות והלימודיות.

התכניות כוללות טיפולים פרא רפואיים יחידניים וקבוצתיים בתחומים מגוונים בהדרכת ובטיפול מיטב אנשי הצוות המקצועי ובעזרת ציוד מתקדם הרבה מאוד מעבר לסל התקצוב הממשלתי הקיים.

אנחנו בסולם מאמינים כי מכלול התרפיות המאסיביות והעקביות הן אלו שמחוללות את השינוי המשמעותי בחייהם של הילדים ומצעידות אותם בקדימה שלב אחד נוסף לקראת חיים טובים ומאושרים יותר.

עלות השלמת טיפולים אלו מסתכם ב 1,000,000 ₪ בשנה.

4
רוצה להיות
שותף וחלק מאיתנו?

אנחנו עם הצוות המקצועי והמתנדבים המופלאים שלנו, עושים הכל על מנת לקדם ולפתח את ילדי סולם.

גם אתה יכול לקחת חלק ולסייע בתרומה, כל תרומה, אפילו קטנה, זו עזרה אדירה בשבילנו!

Skip to content