השרה גב’ גילה גמליאל בביקור בסניף ‘סולם’

בביקורה בסניף הראשי של רשת ‘סולם’ הביעה השרה לשוויון חברתי הערכה לפוטנציאל התעסוקתי הטמון בנשים חרדיות.

המשרד צפוי לתמוך במינוף פעילות מסוג זה.

השרה ביקרה בסניף ‘סולם’ והתוודעה לפעילות הארגון מנוהל כולו ע”י נשים חרדיות, ומעסיק מאות נשים העובדות עם ילדים, פעוטות ונוער בעלי צרכים מיוחדים ממגזרים שונים. גמליאל הביעה את רצונה כי המשרד לשוויון חברתי יסייע ככל שיוכל לפעילות הייחודית והחשובה של הארגון.

השרה סיירה עם מנכ”לית הרשת, אסתר ארנסטר, במקום בו מצוי מעון יום שיקומי וגנים לילדי החינוך המיוחד. בפני גמליאל הוצגו דרכים חדשניות בטיפול בילדים המיוחדים, ובהן תקשורת באמצעות אייפדים לילדים הלוקים באוטיזם, טיפולים בבריכה הידרותרפית, וחדרי טיפול ושהייה מיוחדים הבנויים בטכנולוגיות מתקדמות.

כאמור, הרשת מעניקה שירות לכלל המגזרים ומהווה גם נקודת מפגש להורים המגיעים מרקעים שונים. השרה וארנסטר שוחחו גם על אפיק זה של פעילויות בארגון. בין השאר מדובר בקבוצות תמיכה להורי הילדים, “הורים דתיים חילונים וחרדים שיושבים יחד ומה שהם מתארים שהרבה מהחרדים נותנים כוח מהמקום של האמונה, והחילונים נותנים את המקום של הפתיחות, מה שעדיין לא מובן מאליו במגזר החרדי”, סיפרה ארנסטר וציינה כי אחוזי נשירה בקבוצות הללו הוא אפס, “כולם נשארים”, כלשונה, “והלוואי שנלמד לשבת כך ולדבר בינינו כל המגזרים כל הזמן, ולא שנעשה זאת רק במצבים קשים וחריגים”.

השרה גמליאל סיכמה: “ארגונים כמו ‘סולם’ הם עדות ניצחת לכוח העצום שנשים אוצרות בתוכן בחברה החרדית. העובדה שקבוצה קטנה של נשים חרדיות מצליחה לנהל ארגון המעסיק מאות עובדים ומטפל במאות ילדים, היא מפעימה ומהווה עדות לתמורות החברתיות בחברה החרדית ולמקומן של הנשים בסדר החדש”.

על שיתוף הפעולה העתידי בין הארגון למשרדה אמרה גמליאל: “ברצוני להעלות על נס את העשייה החינוכית, המקצועית והאנושית שנגלתה בפני במרכז סולם בירושלים. מדובר במסירות נפש של ממש ובכוונתי לבחון דרכים וממשקים לקידום עבודת הקודש של הצוות המסור ולטובת הילדים הנצרכים”.

יצוין כי בארגון שנוסד לפני 36 שנים לומדים 587 פעוטות וילדים ב-71 כיתות לימוד מחולקות ל- 12 מסגרות יום שיקומיות בירושלים, בית שמש קריית יערים ומודיעין עילית המנוהלות בידיהן של 624 נשות מקצוע חרדיות.

Share on print
Share on twitter
Share on whatsapp
0

היה מעניין? יש עוד:

0