ראש עיריית בית שמש ד”ר עליזה בלוך בסיור בסולם

  • עדכון קצר

ילדי “סולם” והצוות התרגשו לקראת ביקורה של ראש העיר הגב’ עליזה בלוך, סגן ראש העיר הרב ארנרייך וחברי עירייה.

הסיור החל בגני תקשורת ומעון לילדי ASD, המנהלת גב’ הרטמן נתנה סקירה כללית על פעילות הסניף, המשרת אוכלוסיה מגוונת על הספקטרום. וזוכה בס”ד להצלחות מרשימות בזכות שיטות העבודה המקצועיות והייחודיות.

ראש העיר ערכה סיור בכיתות, התעניינה בפעילות והתרשמה מאוד מהרמה המקצועית ,ממגוון אנשי הצוות ומאיכות הטיפול. הילדים שחיכו לבואה התרגשו מאוד ושיתפו אותה בחוויותיהם ובמשאלותיהם.

בפני ראש העיר הוצגו תוכניות ייחודיות כמו :מודל ה-DIR המופעל בגנים באינטנסיביות ובהצלחה רבה, תוכנית התת”ח, המאפשרת תקשורת לילדים המתקשים לדבר ,תוכניות שילוב של ילדים בגנים בקהילה, פיתוח מקצועי של כלל אנשי הצוות,הישגים ותכניות עתידיות.

משם עברה המשלחת למסגרת ‘תורת יעקב’ – תלמוד תורה וישיבה לתלמידים עם קשיי תקשורת- ASD, בתפקוד גבוה.

המנהלת המקצועית של המסגרת, גב’ כץ: “מסגרת ‘תורת יעקב’ מושתתת על ערכים של תורה ויראת שמים על טהרת הקודש ע”י צוות מקצועי הכולל צוות מלמדים יראי שמים בכיתות הגבוהות, וצוות מלמדים מתגבר בכיתות הנמוכות – המקבלים הדרכה מקצועית.

במסגרת, היא הוסיפה, בנוסף לתכניות הלימודים שהינן ברמה לימודית גבוהה ובנוסף לתגבורים הפרטניים – מושם דגש רב על כישורי חיים ומיומנויות תקשורת וחיברות.

לדבריה ולדברי הצוות המקצועי בפני ראש העיר- התלמידים לומדים להתמודד עם אתגרי הלקות ורוכשים את היכולת להתמודד בחיים ולהשתלב בחברה ובקהילה, כל זאת בהתאם לעקרונות גישת ה DIR, כשכלל הצוות החינוכי והמקצועי מודרך באינטנסיביות בגישה זו ע”י צוות מומחים בעלי שם בתחום.

ראש העיר שמעה על המשאבים המרובים המושקעים בשילובים איכותיים במסגרות תתי”ם בעיר, בהתאם לקהילות השונות, ובגילאי הישיבה הבוגרים- התלמידים רוכשים מיומנויות עצמאות וניידות ומקבלים הכשרה תעסוקתית בתחומי היכולת, על מנת לאפשר להם חיים עצמאיים ואיכותיים”.

במהלך הביקור התענינה ראש העיר בתלמידים ובמצבם באופן ישיר, התלמידים שתפו בשביעות רצונם מהמסגרת ומהקידום האישי אותו חשים, כמו כן הביעו משאלות וחוויות כתושבי העיר.

בפני ראש העיר הוצגו מגוון מענים יחודיים ותוכניות ייעודיות לאוכלוסית ASD בפיתוח צוות “תורת יעקב” שרכש לו שם בין מומחי לקות תקשורת – כצוות מיומן ומומחה לקידום תלמידים עם הלקות.

ראש העיר שמעה על הביקוש והענות של המסגרת לפתוח כיתת אידיש נפרדת, שתיתן מענה לאוכלוסיה ייעודית, הזקוקה למענה מותאם מבחינה קהילתית, בסמוך למסגרת בעלת ידע ומיומנות להתמודדות עם קשיי תקשורת, תוך תקוה להחזיר את התלמידים לחינוך הרגיל בהקדם, ככל הניתן.

ראש העיר הדגישה את החשיבות העליונה שהיא רואה בשילוב הילדים במסגרות ובמוסדות החינוך ובמתן מענה בדגש על כלל האוכלוסיות בעיר ובשילוב הבוגרים בתעסוקה מותאמת וביקשה להיות שותפה למהלך באופן אישי.

מנהלות הסניפים הנוספים של סולם בבית שמש הציגו את פעילות הסניפים: בי”ס “סולם יעקב “לילדים בעלי אבחנת ASD  בתפקוד נמוך-גב’ צ.שפירא, גני עיכוב התפתחותי באידיש ובעברית-גב’ ר.פריינד

גב’ א.ארנסטר מנכ”לית סולם סיכמה את הביקור בתודה לראש העיר וכל הצוות השותף התומך ומלווה את העשיה המקצועית ומקדה את אתגרי המערכת המשותפים לרשות.

הגב’ בלוך הביעה התרשמות עמוקה ונכונות גבוהה להצעיד קדימה את האתגרים הנדרשים.

היא סיכמה : “מתרגשת ושמחה מאוד בשביל ילדי בית שמש, הנמצאים בידיים המקצועיות של סולם. יש לילדים הזדמנויות לחוות דמויות איכותיות ומחבקות. כמות הצוות המקצועי ואיכותו, מראה  רגישות ואכפתיות גבוהה. בסולם רואים את הפוטנציאל בכל ילד ודוחפים אותו עד לקצה היכולת שלו”.

“הילדים האלה אינם ‘ילדים מיוחדים’ – הם בעלי צרכים והחברה צריכה להעניק להם אותם. וסולם עושה את זה בצורה נפלאה ומעוררת השראה!” אמרה ראש העיר.

Share on print
Share on twitter
Share on whatsapp
רוצה להיות
שותף וחלק מאיתנו?

אנחנו עם הצוות המקצועי והמתנדבים המופלאים שלנו, עושים הכל על מנת לקדם ולפתח את ילדי סולם.

גם אתה יכול לקחת חלק ולסייע בתרומה, כל תרומה, אפילו קטנה, זו עזרה אדירה בשבילנו!

Skip to content