אודות המקום שלנו

החזון שלנו

להפוך מנטל לנכס

סולם הוקם (1981) במטרה לחולל שינוי בעולמם של פעוטות, ילדים ונוער בעלי צרכים מיוחדים ולהפכם לעצמאיים, משולבים בקהילה, מאמינים ביכולותיהם ומממשים את הפוטנציאל הטמון בהם באופן מרבי מתוך אמונה, אהבה, שמחה, מקצועיות ואחריות ולהפכם מנטל לנכס בחברה.

ההכשרה שלנו

עולם של קידום וצמיחה

סולם פועל בכמה מישורים עיקריים על מנת להכשיר את הילדים לתפקוד נורמטיבי ולצמצם פערים לימודיים, התנהגותיים ורגשיים כדי לאפשר לכל ילד עולם של קידום וצמיחה:

הפעלת מסגרות יום שיקומיות חינוכיות ברחבי הארץ תוך פיתוח גישות עבודה מקצועיות חדשניות וייחודיות עבור פעוטות וילדים עם נכויות התפתחותיות כולל: אוטיזם והפרעות תקשורת, תסמונות שונות, פיגור, ליקויי למידה, קשיים תפקודיים מוטוריים, שפתיים וקוגניטיביים או הסובלים מחסכים רגשיים, נפשיים או סביבתיים.

העלאת המודעות ושינוי עמדות בחברה והשפעה על מדיניות וחקיקה.

העצמת המשפחות והכשרתם להורות מקבלת, תומכת ויוצרת צמיחה.

child-icon9

כ- 30% מבוגרי סולם מצליחים להשתלב במסגרות המשך רגילות!!

השיטות שלנו

מקצוענות וחדשנות ללא פשרות

סולם, חלוץ בישום שיטות חדשניות ותכניות ייחודיות ובהטמעת המודל המהפכני מארה”ב DIR במסגרת טיפולית כוללת בישראל. הודות לצוות המקצועי וליישום התכניות הטיפוליות ברמה גבוהה במיוחד ולהיצמדות למקצועיות וחדשנות ולפיתוח מענים ייחודיים לצרכיהם המשתנים של הילדים, סולם מוכר ומוערך מאוד בקרב קהיליית הרופאים, הפסיכולוגים והמטפלים הפרא רפואיים.

המרכזים שלנו

חוסכים כל מאמץ מההורים

בסולם, פעוטות ילדים ונוער מגיל חצי שנה עד גיל 17 שנים המקבלים מענה ב- 90 כיתות לימוד מחולקות ל- 15 מסגרות יום שיקומיות בירושלים, בית שמש קריית יערים ומודיעין עילית המנוהלות בידיהן האומניות של נשות מקצוע בכיר ומיומן. במרכזים ניתנים שירותים טיפוליים וחינוכיים כוללניים ע”י צוותות מקצועיים החוסכים להורים ולילדים מאמץ מיותר של ריצות למכונים שונים על חשבון שעות עבודה או תפקוד מיטבי בבית.

רוצה להיות
שותף וחלק מאיתנו?

אנחנו עם הצוות המקצועי והמתנדבים המופלאים שלנו, עושים הכל על מנת לקדם ולפתח את ילדי סולם.

גם אתה יכול לקחת חלק ולסייע בתרומה, כל תרומה, אפילו קטנה, זו עזרה אדירה בשבילנו!

Skip to content